Základní škola Ostrava, Nádražní 117


Přejdi na obsah

Akce

Školní družina

Podzimní prázdniny ve ŠD
29. - 30. 10. 2013
V úterý 29. 10. jsme vyrazili opět do Beskyd, kde jsme vyšlapali horu Ondřejník. Na vrcholu jsme ...
více zde
foto zde

Turistický týden ve školní družině

1. - 4. 7. 2013
Prázdniny jsme zahájili netradičně týdenní docházkou do školní družiny. Celý tento týden jsme pojali jako turistický a navštívili jsme zajímavá místa.
více zde
foto zde

Noc ve školní družině

31. 5. 2013

V pátek přespaly v družině děti, které byly vybrány velkou porotou za celoroční práci a reprezentaci školní družiny. Sešli jsme se u prvního družinového táboráku a nastartovali tak velice příjemný večer a strašidelnou noc. Když jsme měli plná bříška, večerní procházka do Komenského sadů a křece byla na místě. Po večerní hygieně nám však na chodbách školy začalo strašit, a tak musely nejen ty nejodvážnější děti zdolat stezku odvahy. Po téměř hororovém zážitku byl další úkol děti uspat, ale vše se zdařilo a ráno jsme si měli o čem povídat. U toho jsme si mlsali dobré koláče, buchty a další dobroty, které nám napekly a přinesly šikovné maminky – moc všem děkujeme!!!
Zážitků bylo mnoho, a všichni se už těšíme na další spinkání vžince
J))

Mgr. Katka Čecháčková

foto zde

Vládce nebes v družině

15. 5. 2013
Tuto soutěž v hodu vlaštovkou vyhlásil časopis ABC, zaslali nám 45 ks časopisů včetně příloh s krásnými modely vlaštovek, a tak jsme celý předchozí týden skládali a trénovali.
V úterý 14. 5. se na školním hřišti uskutečnilo první kolo, soutěžilo 39 dětí školní družiny. Ve středu 15. 5. již soutěžily jen děti, které měly v úterý nejlepší výsledky.
Po velkém klání jsme vyhlásili tři vítěze, kterými se stali: Sára Pavlicová, Filip Cabák a Terezka Fikoczková.
Jejich výsledky byly zaslány do redakce časopisu ABC a budeme čekat, zda vyhrajeme zájezd do Prahy!
Všem dětem děkujeme za účast a těm nejlepším ještě jednou gratulujeme!!!
Mgr. Katka Čecháčková

foto zde

Družina v Komenského sadech
24. 4. 2013
Celá družina si ve středu 24. 4. vyrazila do Komenského sadů. Prošli jsme je křížem krážem, od Nové radnice, podél řeky Ostravice, přes památník až ke sportovní hale. Všímali jsme si nejen památek, ale i přírody okolo nás. Celou vycházku jsme proložili malou vědomostní soutěží, odměnou bylo sladké občerstvení u sportovní haly. Všem se nevšední vycházka líbila, už plánujeme další
J
Mgr. Kateřina Čecháčková
foto zde


Setkání s hercem
11. 4. 2013
Ve čtvrtek se žáci školní družiny setkali s hercem Vladislevem Georgievem.
foto zde

Karneval

27. 3. 2013

Ve středu se radovala celá školní družina. Děti zažily spoustu zábavy na dlouho očekávaném maškarním karnevalu. Všichni jsme tancovali, vesele se bavili, zpívali, juchali, soutěžili, mlsali, měli jsme promenádu v maskách a dokonce jsme oslavili i narozeniny. Zažili jsme spoustu legrace a nevšední zábavy. Také bych ráda poděkovala maminkám Marka Horvátha a Zdišky Koláříkové za vynikající občerstvení, dobroty a mlsání pro všechny děti.
Mgr. Katka Čecháčková
foto zdeStrašidelná noc

24. 10. 2012
prožily děti ŠD „Strašidelnou noc v družině“. Byly ve strašidelných kostýmech, vydlabaly si několik halloweenských dýní. Zkusily také vyrobit z přírodních materiálů „dušičkové“ aranžmány pro výzdobu herny. Před spaním si ještě s chutí zahrály stínové divadlo, a samozřejmě, že nemohla chybět diskotéka, hororová pohádka nebo dlouho očekávaná stezka odvahy. Celá akce proběhla ve spolupráci s městskou knihovnou v Ostravě-Přívoze. Velký dík patří paní knihovnici Lence Hulenové i mamince Janě Tománkové za pomoc během celé akce. Děkujeme i dalším maminkám za spoustu sladkostí, dobrůtek, ovoce a dalších laskomin. Celá noc byla skvělá, vše se povedlo a radost byla veliká.
Mgr. Kateřina Čecháčková
foto zde

Knihovna
30. 5. a 13. 6. 2012
vyrazila celá družina opět do knihovny. V květnu jsme vyráběli záložky do oblíbených knih a také mezinárodní pexesa. V červnu jsme se zase dověděli vše o medvědech. Návštěvy do knihovny považujeme za velmi vhodnou aktivitu školní družiny, jsou efektivním využitím volného času našich dětí. Děti se snažíme nenásilnou a hravou formou přivádět ke knize. Chceme, aby s radostí četly, aby si uvědomovaly, že v knihách naleznou spoustu informací, příběhů, poučení i dobrodružství. Našim cílem je zvyšování čtenářské gramotnosti.
Mgr. Kateřina Čecháčková
foto zde

Dopravní hřiště
12. 6. 2012
Dopravní kroužek školní družiny nemohl být ukončen jinak než na dopravním hřišti. Vše, co se žáčci během roku v kroužku naučili, mohli uplatnit v praxi. V úterý se na dopravním hřišti jezdilo na kolech, koloběžkách, i chodci si zopakovali svá práva a povinnosti. Na vše dohlíželi strážníci Městské policie. Celá akce se vydařila, děti byly spokojené.
M. Kaštovská
foto zde
Lysá Hora
V sobotu 26. 5. 2012 bylo moc krásné počasí a skupinka nadšených sportovců ze školní družiny vyrazila na Lysou Horu. Těšili jsme se z krásné přírody, zažili jsme legraci a bylo nám spolu dobře. Už při zpáteční cestě jsme plánovali další výlet. Bylo to totiž super!
Mgr. Kateřina Čecháčková
foto zde

Beseda se spisovatelem
10. 5. 2012 se děti ze školní družiny opět vydaly do knihovny, tentokráte za panem spisovatelem Stanislavem Filipem. Pan spisovatel zde představil svou novou knížku pro děti, předčítal kratičké pohádky i básničky, a děti mohly dokonce vidět i záznam divadelního představení. Děti si také zazpívaly nebo zarecitovaly. Celé odpoledne se všem moc líbilo.
K. Čecháčková


"Buď fit!" - sportovní odpoledne ve školní družině
17. 6. 2010

Zájmová činnost ve školní družině
výzdoba prostor školní družiny:
"Olympijské střípky",
"Voláme jaro"
"Jak se pracuje v keramickém kroužku".


Srdíčkové dny
8. - 15. 2. 2010

Rozesílání "Valentýnek"Karneval ve školní družině
5. 2. 2010

V pátek 5. 2. se konal v naší školní družině karneval, který si užily všechny děti i paní vychovatelky. Tancovali jsme, soutěžili, závodili, měli jsme promenádu masek, soutěž o nejoriginálnější kostým, soutěž o nejšikovnějšího tanečníka a tanečnici, diskotéku… zkrátka, bavila se celá družina. Všichni jsme byli spokojení, dopřáli jsme si i malé občerstveníčko a slíbené slaďoučké odměny.foto zde


Bublinová show
21. 10. 2009

Rozlétla se novina, nafoukla se bublina, vyletěla nad náš dům, udělala "prásk" a "bum"!Sladký život čokolády
16. 4. 2009

Dne 16.4.2009 byli žáci školní družiny na výstavě „Sladký život čokolády“ v Muzeu Hlučínska. Už název napovídá, že to byla opravdu sladká a lákavá podívaná. Dověděli jsme se něco z historie vzniku čokolády, z čeho a jak se čokoláda vyrábí, jak se ochucuje, zdobí, podává, kolik druhů známe jen u nás, a samozřejmě jsme všichni rádi ochutnali a zakoupili kousky dárkových čokoládek pro radost svým blízkým.foto zde


Maškarní bál
27. 2. 2009foto zde


Domů | Pro rodiče | Pro žáky a učitele | Házená | Projekty | Archív akcí | Školní družina | Fotogalerie | EVVO | Ekoškola | Úřední deska | Kontakty | Box | Dokumenty | Prázdniny | Výchovný poradce | Třídní schůzky | Kroužky | Akce školy | Erasmus | ŠPP | Mapování stránky


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku