Základní škola Ostrava, Nádražní 117


Přejdi na obsah

Akce 2013/2014

Archív akcí

a

Novinářský kalamář 2014 národní finále!!!
21. 5. – 23. 5. 2014
Ve dnech 21. 5. – 23. 5. 2014 proběhlo ve Velké Bystřici národní finále mladších žákyň v házené.
Zúčastnilo se ho deset nejlepších družstev z České republiky. Naše škola reprezentovala nejen Ostravu, ale také celý Moravskoslezský kraj. Děvčata ve složení
:
Denisa Přečková, Barbora Sisrová, Klára Jankovičová, Tereza Hronová, Tereza Seifriedová, Sára Svobodová a Kristýna Kříbková
sehrála vyrovnané zápasy i s těmi nejtěžšími soupeři z Plzně, Zubří a Mostu. Domácí Velká Bystřice pro nás nebyl těžkým soupeřem a zaslouženě jsme vyhráli 19:12 po poločase 12:5. V závěrečném boji jsme porazili gymnázium z Turnova 20:12. Celkově jsme obsadili krásné 7. místo.
Blahopřejeme a děkujeme našim dívkám za předvedené sportovní výkony a maximální herní nasazení v každém utkání.
Mgr. Jiří Dvořák

foto

Výstava výtvarných prací našich žáků
19. 5. 2014


Máme rádi zvířata, protože jsou chlupatá
2. 5. 2014
V pátek navštívili žáci 5. ročníku ZOO Ostrava. Zajímala je nejen zvířata, ale i botanická část zoologické zahrady.
Všichni jsme si užili krásný den.
Mgr. Zuzana Holubová

Páťáci v lesní škole
24. 4. 2014

Ve čtvrtek jsme navštívili Lesní školu v Ostravě. Počasí nám přálo, tak jsme si mohli les vychutnat téměř všemi smysly. Jak se dopolední výuka v přírodě líbila dětem, posuďte sami.

Mgr. Zuzana Holubová

Závěry mezinárodního projektu "VODA SPOJUJE" OSTRAVICE – ŽIVÁ ŘEKA?
22. 4. 2014
Projekt monitoroval kvalitu vody, výskyt živočichů a rostlin v povodí řeky Ostravice.

Den Země 2014 – Den pro přírodu
16. 4. 2014

proběhl na naší škole Den Země - letos formou interaktivních dílen. Žáci vyráběli třídní EKOKODEX, ozelenili školu, vyzkoušeli si jednoduché chemické pokusy.Mějme na paměti, že člověk není pánem Země, je její součástí a navíc jeho zdraví je nerozlučně spjato se zdravím této tak těžce zkoušené planety.

Mgr. Zuzana Holubová
Mgr. Tomáš Kovalčík

Dny velikonočních řemesel
2. 4. 2014
I tento rok měli žáci prvního stupně jedinečnou možnost si v příjemné atmosféře Výstaviště Černá louka vyzkoušet některé řemeslné techniky, které se váží k velikonoční době. Letos jsme si vytvářeli dekoraci z drátku, zdobili kořením kraslice, vytvářeli ovečku z vejce a pekli velikonoční pečivo. Všem žákům se akce líbila.
Mgr. Zuzana Holubová

Jsme úspěšní v matematice
2. 4. 2014

Pythagoriáda patří mezi oblíbené matematické soutěže. Úlohy rozvíjí prostorovou představivost a logické uvažování. Naši žáci Jan Barteček a Filip Cabák postoupili do okresního kola. Další soutěží je Matematický klokan, který se snaží zapojit do soutěže všechny žáky, umožnit jim vyzkoušet si svoje schopnosti při řešení neobvyklých úloh. Mezi nejlepšími řešiteli se umístili Aneta Trochtová-81 bodů, Lukáš Komenda 71 bodů a Filip Cabák 70 bodů
Blahopřejeme všem ke krásným výsledkům!
Mgr. H. Hirschauerová,
Mgr. Z. Holubová


Recitační soutěž
28. 3. 2014

Ve dnech 24. a 27. 3. proběhla na naší škole recitační soutěž žáků prvního stupně. Všichni účastníci měli zdravou trému, ale nakonec vše bez chyby zvládli. Porota měla těžkou práci s výběrem vítěze, protože děti byly opravdu připravené a moc se snažily.

Za kolektiv učitelů prvního stupně
Mgr. Z. Holubová

foto

Besedy s policií
28. 3. 2014

Ve dnech od 3. 3. do 14. 3. proběhly na naší škole zajímavé besedy s příslušníky Policie Čr. Policisté fundovaně hovořili o práci policie. Vysvětlili nám také poslání pořádkové policie, ...

Mgr. Z. Holubová

více

Detektivové - týden prvňáčků I.A + I.B
6. 3. 2014

Naši prvňáčci přišli tento týden do knihovny, aby získali základní dovednosti malých detektivů a čtenářský průkaz. Po krátkém úvodu se šli seznámit s místem, které důvěrně znají-knihovnou-jiným způsobem. Děti měly za úkol vyřešit ve dvojicích zapeklitý detektivní případ komisaře Vrťapky. Všichni detektivové byli moc šikovní a prokázali své vyšetřovací schopnosti. Závěrem si všechny děti odnesly čtenářský průkaz a již se těší na další návštěvy knihovny.
Mgr. Irena Kainerová
Mgr. Nina Ostružková

foto

Preventan cup - obvodní kolo ve vybíjené
5. 3. 2014
V pondělí 3. 3. 2014 se výběr žáků 5. tříd naší školy vydal bojovat na ZŠ Gen. Píky o postup do městského kola ve vybíjené. V „ otevřené “ kategorii jsme nakonec obsadili 3. místo.

více

42. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2014
3. 3. 2014
Žáci pátých a šestých ročníků se zúčastnili 42. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2014, která ...

více


EKOŠKOLA - STARTUJE MEZINÁRODNÍ PROJEKT
"VODA SPOJUJE"

17. 2. 2014

Cílem mezinárodního projektu, který bude realizován v měsících březnu a dubnu, je u žáků zlepšit pochopení významu pitné vody a vytvořit u nich vztah k vodě jako k přírodnímu zdroji. Projekt vychází z konceptu vzdělávání pro udržitelný rozvoj. Nabízí žákům možnost prohloubit znalosti vodních ekosystémů, pochopit jejich funkci a seznámit se s konceptem vodní ekostopy.
Do projektu se zapojí školy z 8 evropských zemí. Mezinárodní koordinaci zajišťuje Ekoškola Slovinsko ve spolupráci se Světovým fondem na ochranu přírody (WWF) Rakousko.
V České republice má koordinaci na starosti Sdružení TEREZA.
Naše škola se do mezinárodního projektu zapojí částí "Ostravice - živá řeka?"

Mgr. Zuzana Holubová – koordinátor projektu

Domů | Pro rodiče | Pro žáky a učitele | Házená | Projekty | Archív akcí | Školní družina | Fotogalerie | EVVO | Ekoškola | Úřední deska | Kontakty | Dokumenty | Prázdniny | Výchovný poradce | Třídní schůzky | Kroužky | Akce školy | Erasmus | Mapování stránky


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku