Základní škola Ostrava, Nádražní 117


Přejdi na obsah

Podpora ICT

Pro žáky a učitele

„Technologie samotné nikdy nemohou nahradit intuici, dobrý úsudek, schopnost
řešit problémy či morální směrování. V nepředstavitelně komplexní budoucnosti
však nebude mít sebeinteligentnější jedinec bez přístupu k nástrojům digitálního
světa šanci vyrovnat se třeba i méně schopným účastníkům sítě.“
Marc Prensky


www.rvp.cz

Metodický portál RVP Portál, který přináší texty vzdělávacích dokumentů, příklady zajímavého a efektivního vyučování, informace o nových trendech ve výchově a vzdělávání u nás i v zahraničí, praktické náměty na činnosti, úlohy, projekty, ukázky metod a forem práce zaměřených na rozvíjení klíčových kompetencí žáků.

dum.rvp.cz

Digitální učební materiály Část portálu rvp, která je určena učitelům pro tvorbu a sdílení digitálních učebních materiálů.

http://www.edu.cz

Informační portál o školství a vzdělávání

www.ceskaskola.cz

Web pro základní a střední školy, jehož část je rovněž věnována využití ICT ve výuce.

www.spomocnik.cz

Server vybudovaný s cílem přispět ke zvýšení schopnosti učitelů pracovat s moderními technologiemi, přispět k jejich umění využívat tyto technologie správným způsobem a co nejefektivněji.

http://www.zkola.cz

Informační a vzdělávací portál Na stránkách Kabinetů lze nalézt veliké množství materiálů, které lze využít v přípravě na výuku, během výuky i pro samostudium.Nachází se zde výukové prezentace, návody pro laboratorní práce, metodiky, spousta obrázků, fotogalerie, elektronické publikace a atlasy ke stažení, elektronická skripta, výukové programy, virtuální učebnice, slovníčky pojmů, elektronické herbáře, interaktivní mapy a mnohé další.V sekci Výběr výukových materiálů lze vyhledávat podle zadaných kritérií materiály pro konkrétní předmět.

Kabinety

Geografie České republiky

Přehled webových stránek o České republice: přírodní poměry, obyvatelstvo, regiony, životní prostředí, geografie Zlínského kraje. Interaktivní mapy, texty a skripta ke stažení.

Geologie na internetu

Odkazy na webové stránky z oboru geologie: nerosty, horniny, pohyb litosférických desek, geologické poměry České republiky,... Texty, knihy a mapy ke stažení.

Stránky o českém jazyce a literatuře

Elektronická skripta a studijní texty, plná znění literárních děl,...

Malý výtvarný rozcestník

Webové stránky pro zájemce o výtvarné umění a učitele výtvarné výchovy.

www.moderni-dejiny.cz

Nový vzdělávací portál pro výuku moderních dějin.

www.veskole.cz

Webový portál na podporu výuky s interaktivními tabulemi Na tomto portálu lze získat řadu výukových materiálů pro využití na interaktivní tabuli. Aktivní učitelé mohou přispívat svými vlastními pracemi.

Virtuální Česká republika

Virtuální cestování Server virtualtravel.cz ukazuje různá místa České republiky a zahraničí pomocí nejmodernějších zobrazovacích technologií - virtuálních prohlídek, které jsou pomocí GPS propojeny se satelitní mapou. Pro správné fungování virtuálních prohlídek potřebujete ADOBE FLASH 9 a vyšší.

www.manuscriptorium.com

Digitální knihovna Manuscriptorium, spravované Národní knihovnou ČR, je nejrozsáhlejší digitální knihovnou vzácných historických rukopisů v Evropě. Obsahuje přibližně 1900 nejvýznamnějších rukopisů a vzácných tisků a písemných památek. Pro plný přístup potřebují učitelé jméno a heslo, přidělené škole po její registraci.

www.maps.google.com

Mapový server. Na některých mapách je možné se procházet i obrazem - pomocí fotografií a kamer.

www.encarta.com

Encarta Online Encyklopedie, atlas světa, dynamické mapy, slovník, multimédia. Tato encyklopedie obsahuje obrovské množství informací. Je ve dvou verzích. Online verze je zdarma, full verze je placená a poskytuje mnohem více informací. Obrázky je možno použít při tvorbě prezentací pro výuku.

www.cestykrajem.cz

Videoportál o České republice Internetový portál o České republice, který je využitelný jako zdroj informací při výuce. Je zde přehledná prezentace českých měst, kulturních památek, hradů, zámků, chráněných oblastí, přírodních zajímavostí, technických památek,...Tento průvodce Českou republikou je realizován formou videí, která jsou kromě českého jazyka namluvena i v angličtině, němčině a francouzštině.

www.ewa.cz

Katalog odkazů využitelných pro vzdělávání V tomto katalogu jsou soustředěny odkazy na webové stránky, které obsahují studijní materiály, testy, a na weby škol se zajímavým vzdělávacím obsahem.

ict.unas.cz, ict2.unas.cz

ICT na prvním stupni ZŠ Stránky pro podporu využití ICT v hodinách na 1. stupni ZŠ. Lze zde získat hotové přípravy na hodiny s využitím výukových programů a běžného kancelářského software, náměty pro tvořivou informatiku či volný čas žáků. Aktivní učitelé mohou zveřejnit vlastní vytvořené materiály.

Národní muzeum

Virtuální prohlídka Národního muzea v Praze

   

Domů | Pro rodiče | Pro žáky a učitele | Házená | Projekty | Archív akcí | Školní družina | Fotogalerie | EVVO | Ekoškola | Úřední deska | Kontakty | Dokumenty | Prázdniny | Výchovný poradce | Třídní schůzky | Kroužky | Akce školy | Erasmus | Mapování stránky


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku